Specjalny gość na maturze w Solcu nad Wisłą!
W środę, 4 maja, rozpoczęły się matury. W tym roku, w Solcu nad Wisłą doszło do niecodziennego wydarzenia. Do matury przystąpił specjalny gość.

 

Do egzaminów maturalnych przystąpiło ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Maturę zdawało też 41 uczniów – uchodźców, którzy przyjechali z Ukrainy do Polski po wybuchu wojny, oraz 105 tysięcy osób, którym nie udało się zaliczyć egzaminu w poprzednich latach lub chcą poprawić wynik.

Co ciekawe, jeden z 41 uchodźców, tegorocznych maturzystów, egzamin dojrzałości zdawał w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą.

 

W naszej szkole mamy łącznie 46 zdających i co ciekawe jest wśród nich jeden młodzieniec z Ukrainy, który przyjechał do naszego kraju już po wybuchu wojny. Pochodzi ze Lwowa i bardzo dobrze zna język polski, co ułatwiło szybką aklimatyzację. Oczywiście siłą rzeczy wczorajszy egzamin z języka polskiego był dla niego najtrudniejszy. Matematyka jest uniwersalna, zaś w przypadku języka obcego również nie powinno być większego problemu. Oczywiście ma przygotowane specjalne arkusze. Pytania są przygotowane w języku ukraińskim.

– mówił redakcji Echo Dnia Marcin Węgłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą.

Również ukraiński system oświaty nie zostawił go samemu sobie. W okresie letnim przygotowany zostanie egzamin końcowy w formie online, który również będzie uprawniał do podjęcia studiów.

– dodał w rozmowie dyrektor.

Źródło: Polskie Radio; Echo Dnia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*