Solec nad Wisłą: uroczysta nominacja klas mundurowych!
29 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą odbyła się piękna i doniosła uroczystość – nominacja uczniów klas mundurowych kończących szkołę.

 

To wydarzenie należy do ważniejszych momentów w życiu społeczności licealnej, które na trwałe wpisało się w kalendarz corocznych imprez. Radość wszystkich była tym większa, że przez ostatnie dwa lata, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nominacja nie mogła się odbyć. Z tym większym więc zainteresowaniem uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie – trzecioklasiści i młodsze roczniki.

Punktualnie o godz. 11. 00 przy pięknej słonecznej pogodzie, która jak zwykle nie zawiodła, na szkolnym dziedzińcu zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice i bliscy trzecioklasistów oraz zaproszeni goście. Swą obecnością spotkanie uświetnili: ks. dr Krzysztof Maj, Marek Szymczyk – Burmistrz Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą, st. asp. Andrzej Stolarek, reprezentujący KPP w Lipsku, bryg. Łukasz Maciejewski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku, por. Marcin Wądołowski z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie oraz poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą.

 

Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą Marcin Węgłowski, kierując swoje słowa do maturzystów. Wręczenia Certyfikatów potwierdzających naukę w klasach mundurowych dokonał również dyrektor szkoły, a gratulacje młodzieży złożyli zaproszeni goście. Nominacja jest wydarzeniem podsumowującym trzyletni cykl szkolenia specjalistycznego uczniów klas mundurowych. Certyfikaty, które otrzymują nasi absolwenci są dla nich ważnym dokumentem, ułatwiającym ubieganie się o przyjęcie do służby w Policji lub w Straży Pożarnej.

W dalszej części spotkania, pełni powagi, ale też wyraźnie wzruszeni trzecioklasiści, przekazali młodszym kolegom Dekalog ucznia szkoły średniej w Solcu nad Wisłą, kontynuując w ten sposób zainicjowaną przez dyrektora M. Węgłowskiego kilka lat wcześniej tradycję. W imieniu uczniów opuszczających mury szkoły, głos zabrał Bartosz Buszkiewicz przekazujący Dekalog. Drugoklasiści z dumą i świadomie go przyjęli, o czym poinformowała wszystkich przemawiająca Magdalena Gałek, uczennica klasy IIb.

 

Na pewno piękne i wzruszające chwile Nominacji zostaną w pamięci abiturientów i wszystkich uczestniczących w spotkaniu.

Źródło: Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*