Solec nad Wisłą – ile dostał burmistrz za zaległy urlop?



Czas czytania: < 1 minutę

W poprzednim roku apelowaliśmy do gmin o “wyrzucenie” włodarzy na zaległe urlopy. Niektórzy w październiku mieli ponad dwa miesiące zaległego urlopu.

Wójtowie, burmistrzowie i starostowie często nie wykorzystują przysługującego im urlopu, by po zakończeniu kadencji pobrać wysoki ekwiwalent pieniężny z tego tytułu.

W przypadku nie wygrania wyborów wraz z odprawą wójt/burmistrz może dostać nawet do 100  tysięcy złotych.

Kto może “wyrzucić” wójta/burmistrza/starostę na urlop? Sekretarz lub osoba zastępująca.

Czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta (burmistrza, starosty), związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady gminy, zaś pozostałe czynności – wyznaczona przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) osoba zastępująca lub sekretarz gminy.

Ekwiwalent należy burmistrzowi wypłacić nie tylko w sytuacji, w której po zakończonej kadencji odchodzi on ze stanowiska w gminie, ale także, gdy wyborcy powierzą mu pełnienie tej funkcji na kolejne 4 lata.

Ile dostał burmistrz Solca nad Wisłą?

Panu Burmistrzowi wypłacono kwotę 24 357,68 zł.

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

3 Komentarze

  1. Trochę za dużo
    Urlop powinien być wykorzystywany ewentualnie przed wyborami ,bez przesady że tak się nie ma kiedy go wybrać…

    • Zgadzamy się. Apelowaliśmy o to. To zwykłe dojenie podatników czyli mieszkańców.

  2. Sekretarz powinien wysłać burmistrza na urlop. To jest kpina z mieszkańców. Swoją drogą gdyby to był poważny i odpowiedzialny burmistrz mający na względzie dobro gminy… no ale całe szczęście jest to już zamknięty rozdział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.