Solec nad Wisłą i Chotcza z dofinansowaniem od Mazowsza na Infrastrukturę Sportową!
Fot. Archiwum UMWM.

Przebudowa skateparku w Białobrzegach, budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią z trawy syntetycznej przy PSP 3 w Radomiu czy modernizacja kortu tenisowego w Solcu nad Wisłą to tylko niektóre spośród 28 inwestycji z subregionu radomskiego, które otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej.

Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano ponad 3,8 mln zł. 4 sierpnia br. wicemarszałek Rafał Rajkowski podpisał umowy z beneficjentami. W spotkaniu wziął udział także radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski zaznacza, że wsparcie w ramach MIWIS jest dla wielu samorządów jedyną szansą na realizację inwestycji.

Budżety gmin czy powiatów nie są z gumy, a gdy weźmiemy pod uwagę ostatni rok, który upłynął pod znakiem pandemii, sytuacja staje się jeszcze bardziej poważna. To wsparcie jest wręcz konieczne, by móc tworzyć coś nowego i odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 28 projektów z subregionu radomskiego z dofinansowaniem w wysokości ponad 3,8 mln zł.

O pomoc finansową w ramach MIWIS mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego, co podkreśla radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

Samorządy miały szerokie pole manewru, ponieważ wsparcie mogły przeznaczyć nie tylko na budowę nowych ogólnodostępnych obiektów sportowych, ale też na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych, pumptracków czy też placów sportowo-rekreacyjnych .

Maksymalne dofinansowanie do projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Marek Szymczyk – Burmistrz Solca nad Wisłą zauważa, że dzięki środkom z budżetu Mazowsza baza sportowo-rekreacyjna w gminie z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjna.

W ramach projektu na naszym korcie tenisowym wykonamy nawierzchnię ze sztucznej trawy. Natomiast przy boisku piłkarskim pojawi się trybuna na 150 miejsc. To duża zmiana, gdyż obecnie przy boisku miejsca dla kibiców tworzą przestarzałe drewniane ławki, a kort tenisowy jest nim tylko z nazwy.

Lista dofinansowanych projektów z powiatu lipskiego:

  • Wnioskodawca: Gmina Chotcza; Nazwa zadania: Wykonanie siłowni plenerowej w miejscowości Chotcza-Józefów; Wysokość wsparcia: 34 595 zł.
  • Wnioskodawca: Miasto i Gmina Solec nad Wisłą; Nazwa zadania: Modernizacja kortu tenisowego wraz z wykonaniem trybun w Solcu nad Wisłą; Wysokość wsparcia: 120 000 zł.

[WIĘCEJ INFORMACJI].

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*