Skoda w rowie!
20 kwietnia br. ok. godz. 10 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Daniszów (gm. Lipsko). Na miejsce zdarzenia wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

Na zdarzenie najechał pojazd OSP Lipsko wracający z przeglądu technicznego. Samochód osobowy Skoda Octavia znajdował się poza pasem drogowym – zjechał do rowu uderzając w przepust drogowy. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Kierujący, mężczyzna, był przytomny, z obrażeniami głowy oraz bólem w klatce piersiowej znajdował się poza pojazdem. Kobieta z obrażeniami w miednicy była zakleszczona poprzez infrastrukturę drogowa w pojeździe. Autem podróżowało również dziecko – chłopiec lat 6 – przytomne znajdowało się poza pojazdem z bólem w plecach.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu w pojeździe, udzieleniu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej poszkodowanym oraz wycięciu infrastruktury drogowej (słup informacyjny z panelem fotowoltaicznym) celem uwolnienia poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia do poszkodowanej zadysponowano śmigłowiec – Ratownik LPR 7 – poszkodowana została zabrana do szpitala przez LPR.

 

Po przekazaniu poszkodowanych służbom medycznym działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym w trakcie prowadzenia czynności przez Policję.

Siły i środki:

  • JRG Lipsko (3)
  • OSP Maruszów (1)
  • OSP Długowola (1)
  • Pogotowie ratunkowe (2)
  • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (1)
  • Policja

 

 

 

Źródło: OSP Maruszów; KPP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.