Skarbnik Powiatu Lipskiego na podiumhttps://samorzad.gov.pl/web/powiat-lipski
Listen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

Grażyna Maryniak – Gawrylik, zajęła III miejsce w kategorii powiat, w ogólnopolskim rankingu „Skarbnik Samorządu” organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna

Grażyna Maryniak – Gawrylik otrzymała wyróżnienie za służbę finansową odpowiedzialną za bieżącą obsługę księgową budżetu jednostki samorządu terytorialnego, pełne współuczestnictwo w procesach zarządczych i kreowanie polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządu.

Perły Samorządu to ogólnopolski ranking Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Była to już jedenasta edycja wydarzenia.
Wręczenie wyróżnień odbyło się w Gdyni w dniach 1-2 czerwca 2022 roku.

Rola skarbników w ostatnich latach w wyraźny sposób wyewoluowała. Ich praca stanowi fundament polityki samorządów lokalnych. Służby finansowe odpowiedzialne są nie tylko za bieżącą obsługę księgową budżetów, ale w pełni współuczestniczą w procesach zarządczych i kreują polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządów. Bez wątpienia wyraźny wpływ na podniesienie rangi skarbników miały ostatnie lata, kiedy stanęliśmy wobec wyzwań, jakie przyniosła pandemia i wynikające z niej problemy gospodarcze oraz finansowe. Samorządy jako pierwsze uruchomiły działania osłonowe i pomocowe dla mieszkańców i przedsiębiorców, zapewniając jednocześnie sprawne funkcjonowanie administracji i kontynuację procesów inwestycyjnych, wykorzystując możliwości, jakie dawały środki finansowe Unii Europejskiej.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.