Skandaliczne zachowanie pijanych rodziców!Drunk driving concept - spilled beer and car keys on a table
Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

W dniu 12 sierpnia br., w Solcu nad Wisłą przypadkowi przechodnie uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy auta. Jak się okazało,  samochodzie była jeszcze pijana kobieta i ich 2-letni syn.

Do zdarzenia doszło po godzinie 17. Przechodnie zauważyli, że kobieta i mężczyzna, którzy przyjechali samochodem na parking są nietrzeźwi. Autem kierował mężczyzna. Ktoś z postronnych osób wyciągnął kluczyki i uniemożliwił uruchomienie silnika. Wezwano policję.
Okazało się, że kierowca – 40-letni mieszkaniec Powiatu Lipskiego ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast 38-letnia kobieta miała 3 promile alkoholu. W aucie było jeszcze ich 2-letnie dziecko.
Nietrzeźwi opiekunowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszą zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo w związku z ciążącym na nich obowiązkiem opieki, za co grozi im do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stania nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego.
Dziecko zostało przekazane pod opiekę innych członków rodziny.
Źródło: KPP w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.