Sekretarz już się spisał, a Ty?Czas czytania: 2 min.

Komunikat Sekretarza Miasta i Gminy Lipsko Artura Dygasa.

Szanowni Państwo!

Chciałbym serdecznie zachęcić wszystkich mieszkańców z terenu miasta i gminy Lipsko do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Spisać można się za pomocą Internetu na stronie https://spis.gov.pl, lub przez telefon, dzwoniąc na numer 22 279 99 99. Osoby, które nie mają komputera lub dostępu do Internetu albo nie potrafią obsługiwać komputera mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Miasta i Gminy Lipsko, ul. 1 Maja 2 i zgłosić się do punktu samospisu. Na osobę, która chce się spisać będzie czekać specjalnie przygotowany do tego celu komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów pomocą będą służyć wyznaczeni do tego pracownicy Urzędu.

Może do Państwa zadzwonić również rachmistrz z numeru telefonu: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Spis ludności to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.
Spisy powszechne to czas, kiedy Państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy obejmują całą populację ludności i mieszkań. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla Państwa jedynym źródłem danych.

Poprzedni Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbył się w 2011 roku. Po 10 latach zbierane są niezbędne do dokonania porównania zjawisk, jakie zaszły w tym czasie. Przede wszystkim chodzi tu o zmiany w zakresie:

  1. liczby ludności;
  2. stanu mieszkań i budynków;
  3. stanu gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi.
    Wyniki spisu zostaną wykorzystane dla potrzeb statystyki publicznej.
    Wszystkie informacje, które znajdują się w spisie są poufne – chroni je tajemnica statystyczna. Są one przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i mogą zostać ujawnione wyłącznie w celach statystycznych.

Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Z tego względu warto się spisać. Zobaczmy jak zmienił się nasz kraj na przestrzeni lat.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.