Samorząd Mazowsza dofinansuje ROD „SŁONECZNY” w Lipsku!
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali – ROD „SŁONECZNY” w Lipsku otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza.

 

„Mazowsze dla działkowców 2022” to jeden z programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Głównym celem projektu jest wsparcie, jakie działkowcy mogą otrzymać na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej.

Ogródki działkowe to tereny rekreacji, a ten program ma zachęcić rodziny z dziećmi, ale także seniorów do aktywnego stylu życia i spędzania czasu na świeżym powietrzu w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

– zaznacza marszałek Adam Struzik.

 

W ramach programu „Mazowsze dla działkowców 2022” dofinansowanych zostało 101 rodzinnych ogrodów działkowych z czego 1 z powiatu lipskiego. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 20 tys. zł. Łącznie na realizację wszystkich zadań sejmik województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 1,5 mln zł, w tym 3 800 zł na ROD „SŁONECZNY” w Lipsku.

 

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, to nie są duże kwoty, ale pozwalają na wykonanie pilnych zadań na terenie rodzinnych ogródków działkowych.

Często to montaż monitoringu, który zwiększa bezpieczeństwo wypoczywających czy wymiana starego ogrodzenia. Małe inwestycje, ale mają duże znaczenie dla komfortu odpoczywania.

Ponadto program ma zachęcać do ochrony przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD.

 

Lista projektów z dofinansowaniem od samorządu województwa mazowieckiego w powiecie lipskim:

  • ROD „SŁONECZNY” w Lipsku – Odmulenie i pogłębienie zbiornika wodnego wraz z wykonaniem dojścia i schodów na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „SŁONECZNY”.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*