Rozpoczęto dystrybucję maseczek w Gminie Rzeczniów!Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

W dniu dzisiejszym pracownicy Urzędu Gminy w Rzeczniowie rozpoczęli dystrybucję maseczek, które uszyte zostały przez Mieszkanki Gminy.

Na ten moment zostało przygotowane ok. 1100 szt. maseczek, które w pierwszej kolejności trafią do osób w wieku 60+ (pierwsza grupa ryzyka). Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek składa serdeczne słowa podziękowania dla Pań, które włączyły się w akcję szycia i poświeciły swój czas.

Do akcji produkcji maseczek przyłączyły się również KGW Grabowianki. Zmotywowane pomocą innym wyciągnęły i odkurzyły maszyny do szycia, jak również specjalnie zakupiły potrzebny sprzęt i zgodnie z potrzebą chwili, szyją osobno w domach. W produkcję maseczek zaangażowane są również dzieciaki, które obcinają nici i dzielą gumki. Mężowie nie protestują i dzielnie prasują gotowe maseczki. Akcja daje im wiele radości i satysfakcji.

Aktualnie czekają na kolejną partię materiału, więc jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc i zaangażować się w akcję szycia maseczek zapraszamy do kontaktu z pracownikami Urzędu Gminy.


Fot.: Filia Biblioteczna Pasztowa Wola, Grabowianki, Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowcu, S. Makowska, M. Wajs.

Źródło: Gmina Rzeczniów, Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.