Roboty nad basenem nabierają tempa!
Jedną z głównych obietnic złożonych przez Wójta Gminy Artura Szewczyka w ostatniej kampanii wyborczej była budowa przy Szkole Podstawowej w Ciepielowie basenu pływackiego dla wszystkich uczniów i mieszkańców gminy.

 

29 kwietnia br. Radni oraz Wójt Gminy odbyli roboczą wizytę na największej w obecnej kadencji inwestycji oświatowej – budowie basenu szkolnego „Delfinek” w Ciepielowie.

Będzie to pierwszy basen na terenie powiatu lipskiego. Basen będzie nowoczesnym obiektem przystosowanym do nauki pływania dla wszystkich dzieci uczących się w przedszkolu i szkołach podstawowych Gminy Ciepielów.

Przy projektowaniu basenu przyjęliśmy nowatorskie, ale sprawdzone rozwiązania. Woda w basenie będzie uzdatniana solą – nie ma więc chloru, będzie miała lekko słonawy smak. Dzięki temu woda będzie idealna dla alergików, będzie mieć właściwości lecznicze.

Niecka basenowa będzie wykonana w nowoczesnej technologii kompozytowo-ceramicznej o ekskluzywnym wyglądzie wraz z kolorowym podświetleniem w technologii 3D.

Pomyśleliśmy o kosztach eksploatacji, dlatego na budynku szkoły zostanie zainstalowana instalacja fotowoltaiczna, likwidująca prawie do zera koszty energii elektrycznej do obsługi basenu.

W projekcie przewidziano część szatniową i sanitarną osobno dla dziewcząt i chłopców, pomieszczenia dla ratowników oraz sanitariaty dla osób niepełnosprawnych.

Pomyśleliśmy nawet o miejscu dla dzieci do lat trzech, wyposażając pomieszczenie w specjalne miejsce do przewijania najmniejszych maluchów.

Ale najważniejszy jest cel naszej gminnej inwestycji: objęcie wszystkich dzieci obowiązkową nauką pływania w ramach zajęć szkolnych i przedszkolnych oraz rehabilitacji uczniów i mieszkańców gminy.

Nasz cel – nauczyć wszystkie dzieci pływać.

– informuje Władza Gminy Ciepielów.

 

Przypomnijmy, że budowa basenu rozpoczęła się rok temu. Wykonawcą inwestycji jest firma DEKA Edyta Kępińska z Iłży. Natomiast koszt budowy wynosi ok. 2,6 miliona złotych, z czego półtora miliona złotych Gminie Ciepielów udało się zdobyć w ramach dofinansowania zewnętrznego z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie; Artur Szewczyk.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*