Rezygnacja Cyrana – kulisy. Układy. Układziki!Czas czytania: < 1 minutę

Na dzisiejszej sesji rady powiatu lipskiego przyjęto rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego powiatu Pana radnego Cyrana.

Wiecie dlaczego?

Po tekście z komentarzem = relacją z obrad (który przeczytacie TUTAJ)  rozdzwoniły się lokalne wiewiórki i nam wyjaśniły!

Pan radny Cyran miał zostać Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

W końcu trzeba mieć zaufanego człowieka.

Ale plan Panów Wielorańskiego, Paska  i Dygasa się nie udał!

Zapewne wiecie, że Jacek Wielorański ma wiele za złe byłemu staroście Panu Śmieciuchowi, który go zwyczajnie nie lubił.

Co się stanie na kolejnej sesji rady powiatu?

 

Aktualizacja. Po rozmowach z radnymi: radny Cyran nie musi być  przewodniczącym, wystarczy, że będzie członkiem.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

21 Komentarzy

 1. Cóż, dalej jestem zdania że każde pranie prędzej czy później przestaje pachnieć świeżością. Szkoda tylko, że tak szybko… Wielkie rozczarowanie “nowymi” radnymi…

 2. My Polacy, jednak dziwni jesteśmy. Nic nie rozumiemy, ale zdanie mamy na temat wszystkiego i wszystkich. Druga, trzecia sesja i już każdy wie z kim ma do czynienia. Czasem warto poczekać, przeczytać, zrozumieć, a i wtedy może od razu nie zabierać głosu.

  • Tylko po co skoro, istotne stanowiska są obsadzone znanymi postaciami dla powiatu Lipskiego. Stare schematy pozostaną z nami na dłużej, tylko nazwiska się zmienią ;).

 3. Dla dobra powiatu Pasek zrezygnował z mandatu radnego by kolega z listy komitetu,ktory wszedł za niego mógł otrzymywać dietę radnego dwadzieścia kilka tysięcy.Pasek gdyby był radnym, będąc starostą nie otrzymywałby diety.

 4. Wyjaśnijcie mi, co ma pan Jacek Wielorański do Rady Powiatu? Przecież p. Cyran to jego człowiek. Jak tak będą mieszali to pan Cyran nic nie dostanie

 5. Cyran będzie przewod. komisji Skarg i wniosków. Wymuszona rezygnacja spowodowana jest brakiem możliwości obsady komisji rewizyjnej w przypadku bojkotu radnych z opozycji.

 6. a czy dla wyższego dobra (powiatu), nie powinni przestać ich bojkotować? te gierki, po co to komu? dlaczego koniecznie stara gwardia chce pokazać kto tu rządzi?

  • Bo nowa gwardia ma bardzo kruchą większość. Istotne głosowania wygrywali raptem jednym głosem. Wystarczy jeden zgrzyt i “nowi” tracą wszystko.

   • i tu wydaje misie że nowa gwardia różni się od starej. a mianowicie …gdy stara gwardia na początku miała również krucha większości pozostali radni dostosowali się…bo naturalnym jest że jeśli zależy komuś na dobru powiatu to tak by zrobił….a w tym momencie nowi jak mają większość kruchą widać że stara gwardia nie jest w stanie zrobić tak samo. Nasuwa się pytanie. Na czym zależy w tym momencie starej gwardii czy dobro powiatu czy tylko swoje? Z boku tak to wygląda że to drugie

 7. tutaj miesza smieciuch bo go od koryta odstawili […], powinni zrobić audyt w każdej instytucji podlegającej powiatowi. i postawić go przed sadem

  • Może jakaś namiastka sprawiedliwości. Tylko czemu Ci, którzy już mają doświadczenie, zasiadają w radzie latami, nie mają własnego rozumu. Czyżby i oni mieli coś “za pazurami”m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.