Relacja ze szkolenia doskonalącego Strażaków
18 lipca 2022 roku zostało przeprowadzone szkolenie dla strażaków posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lipskiego.

Głównym celem szkolenia było przypomnienie zasad bezpieczeństwa prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych na drogach oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierowców pojazdów pożarniczych, udających się alarmowo do zdarzeń. Poruszono również temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas jazdy pojazdami i na miejscu akcji.

Szkolenie rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Lipsku – st. bryg. Tomasz Krzyczkowski, natomiast przeprowadzone zostało przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz st. kpt. Sławomira Jabłońskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Lipsku.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku serdecznie dziękuje funkcjonariuszom: st. sierż. Rafałowi Maciągowi i asp. Krzysztofowi Michalcowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku za przeprowadzenie szkolenia, a strażakom za udział.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*