Przepraszamy Pana Burmistrza SzymczykaFacebook/Solec Nad Wisłą
Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Burmistrz miał rację, przytaczając list czytelniczki powinniśmy przynajmniej dopisać, że najprawdopodobniej jest pomyłka w nazwie miejscowości.

18 września opublikowaliśmy list od czytelniczki w sprawie pomnika/mogiły poległych na soleckim cmentarzu(list poniżej).  Mogiła została według gminy odrestaurowana, według czytelniczki zdewastowana.

Czytelniczkę zabolało to, że pomnik jest całkowicie inny, nie naprawiony, nie przywrócony do stanu świetności i jeszcze zniknął krzyż.

Czytelniczka zresztą pisała do nas już w maju na temat pomnika w Pawłowicach (wtedy napisała Pawłowice, teraz Wola Pawłowska), podając te same zarzuty. Zaciekawieni postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. Artykuł o pomniku czekał na “lepszy czas”, czekał i czekał aż nas czytelnicza ponagliła.

Pan Burmistrz zarzucił nam:

zanim zaczniecie pisac o pomniku w Woli Pawlowskiej co zadeklarowaliscie w poscie najpierw go zlokalizujcie. Na terenie tej miejscowosci jest wiele figurek i krzyzy przydroznych ktore tak pieknie wpisuja sie w krajobraz polskiej wsi, ale pomnik….. hmmm ?

Panie Burmistrzu! Racja! To Pawłowice. Zresztą Pan doskonale wiedział, że o tym pomniku napiszemy bo o tym rozmawialiśmy. Przynajmniej raz. I wiedział Pan o czym będzie.

Nasz błąd, że nie było dopisku redakcyjnego.

Pozostała część komentarza? No cóż, obywatele i obywatelki Polski jeszcze mają prawo do opinii, oceny czy krytykowania władz. Jeszcze…

Jeśli to nie Pan pisał komentarz a inny upoważniony pracownik to przepraszamy cały Urząd Miasta i Gminy.

Na koniec:
Oglądałam stronę Solca a tam Zaraz po cmentarzu bylo osp Wola Pawłowska. Może stąd pomyłka. Oczywiście chodziło mi o Pawłowice. Chociaż dla wielu od rozwidlenia to już Wola. Wiele osób zgadza się z tym co piszecie a wiele nie ale nic nie nalisAnbo (napiszą, bo – red. (chyba)) przecież będzie widać kto to. Po co się ujawniać?

Dla niewtajemniczonych:
Wola Pawłowska zaczyna się przed pomnikiem po drugiej stronie drogi, kolejna posesja to Pawłowice, kolejne posesje to znowu Wola Pawłowska a kolejne znowu Pawłowice. W dodatku Pawłowice a mówią Kolonia Wola Pawłowska.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.