Przedszkolaki z wizytą u lipskich policjantów



Dzieci z Przedszkola Publicznego Samorządowego w Lipsku odwiedziły funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku. 

17 marca dzieciaki z przedszkola odwiedziły jednostkę policji w Lipsku. Najmłodsi poznali pomieszczenia, w których pracują na co dzień policjanci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się praca dyżurnego jednostki, gdzie miały okazję zobaczyć, jak oficer dyżurny przyjmuje zgłoszenie interwencji i dysponuje na miejsce patrol policji.

Następnie policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii opowiadała, czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba. Nie zabrakło też pogadanki na tematy bezpiecznych zachowań wśród dzieci.

Najmłodsi dowiedzieli się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, zarówno podczas przemieszczania się rowerem, jak i pieszo. Podczas spotkania funkcjonariusze zorganizowali konkurs, w który aktywnie przedszkolaki wzięły udział. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Konkurs zakończył się stworzeniem przez najmłodszych plakatu pn. „Bezpieczny przedszkolak”.

Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu.

To był dzień pełen wrażeń. Najmłodsi z upominkami w ręku oraz uśmiechem na twarzy opuściły mury lipskiej Policji.

Źródło: KPP w Lipsku.



Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.