Protesty rolników w powiecie lipskim!Czas czytania: 2 min.

Na środę, 21 października, zaplanowano kolejny protest rolników.

Protestujący zablokują drogi w całej Polsce, a dla kierowców oznacza to duże utrudnienia.

Kolumna traktorów i aut wyruszy z Maruszowa w gminie Ożarów i przejdzie trasą 79 do Lipska i z powrotem.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak apelował w mediach społecznościowych, aby rolnicy wyjechali na drogi z samego rana, w godzinach największego szczytu komunikacyjnego:

Naszym celem jest, aby każdy, kto jedzie tego dnia do pracy stanął w korku i spóźnił się. Aby każdy człowiek, który kogoś zatrudnia, zobaczył, że za błędne decyzje rządu także i oni będą ponosić konsekwencje.

– mówił Kołodziejczak.

Będziemy kontynuować protesty, w środę 21.10.2020 zablokujemy cały kraj, chcemy odrzucenia w całości tzw. „piątki dla zwierząt”.

– mówi Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.

To kolejna akcja mająca na celu nakłonienie rządu do odrzucenia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tak zwanej „piątki dla zwierząt”. Agro Unia twierdzi, że ta mocno forsowana przez szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego nowela to niszczenie i ograniczenie produkcji rolnej. Chodzi przede wszystkim o zakaz hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego. Rolnicy nie chcą również wprowadzenia możliwości kontroli gospodarstw przez organizacje proekologiczne, do tego nieuprawnione.

Jesteśmy zmuszeni do kolejnych strajków i blokad. Nie ma żadnego odzewu od Premiera, pomimo chęci z naszej strony. Rząd skutecznie dąży do poróżnienia społeczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że te utrudnienia są uciążliwe dla podróżujących, ale i dla nas, bo my chcemy pracować, a nie blokować. Ale w obecnej sytuacji nie mamy wyjścia, nadal nasz głos jest niesłyszalny dla rządzących. Nie zgadzamy się z dalszym procedowaniem „piątki dla zwierząt” Kaczyńskiego i zdania nie zmienimy.

– mówi Marta Przybyś, liderka Agro Unii.

Źródło: Echo Dnia; Agrounia; Szymon Gałek; Damian Chachuła.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.