Pożar na budowie farmy fotowoltaicznej niedaleko Lipska!Czas czytania: < 1 minutę

W dniu 12 marca br. ok. godz. 4:40 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Lipsku przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru kontenera socjalnego na nowo budowanej farmie fotowoltaicznej w Krępie Górnej, w którym może przebywać dozorujący stróż.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Lipsku oraz ochotniczej straży pożarnej z Krępy Kościelnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, KDR stwierdził pożar całego kontenera socjalnego oraz składowanych w pobliżu palet z panelami fotowoltaicznymi.

Mężczyzna (30 lat) znajdował się na zewnątrz kontenera, był przytomny lecz poparzony.

Działania straży polegały min. na: zabezpieczeniu terenu akcji gaśniczej, udzieleniu KPP poszkodowanemu i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego, podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu na ognisko pożaru.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przeszukania pogorzeliska, rozbiórki kontenera oraz dogaszeniu składowanych w opakowaniach kartonowych paneli fotowoltaicznych.

Źródło: KP PSP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.