Popił z kolegami z pracy, wsiadł do seata i bęc!zdjęcie ilustracyjne
Czas czytania: < 1 minutę

Za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości odpowie 40-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, zatrzymany na drogach gminy Ciepielów.

W sobotę (22.06) po godzinie 20 w Ciepielowie policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Lipsku zwrócił uwagę na jadącego przed nim osobowego seata.

Obserwacja stylu jazdy kierującego seatem dały podstawę, by przypuszczać, że kierowca może być pijany.

Przypuszczenia, co do stanu trzeźwości, okazały się słuszne. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Tłumaczył to tym, że dzisiaj ma urodziny i uczcił to z kolegami po pracy.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 40-latek musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, karą pozbawienia wolności do trzech lat oraz utratą prawa jazdy.

Policja apeluje i przypomina, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji.

Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowco, bądź rozsądny! Jeśli podejrzewasz, że kierujący pojazdem może być pod wpływem alkoholu, zadzwoń na 112!

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.