Ponad 0,5 mln zł na rozwój bazy sportowej w powiecie!
Radni województwa mazowieckiego zdecydowali: w tym roku samorząd Mazowsza przeznaczy 582,1 tys. zł na realizację trzech inwestycji sportowych z powiatu lipskiego. Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstanie nowe boisko, skatepark i pumptrack.

 

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, program cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia stały się bardzo modne. I to nas cieszy, bo to doskonały sposób na świetną kondycję, ale przede wszystkim na poprawę stanu swojego zdrowia.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł (więcej informacji TUTAJ).

 

Pomagamy samorządom lokalnym w tworzeniu nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych. Dbanie o kondycję fizyczną jest ogromnie ważne, dlatego chcemy, aby wszyscy Mazowszanie mieli możliwość skorzystania z boisk, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych, ale także lodowisk czy skateparków. To jest prawdziwa polityka dbania o zdrowie mieszkańców Mazowsza.

– mówi radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

Lista dofinansowanych projektów w powiecie lipskim:

  • budowa rekreacyjnego obiektu małej architektury – toru rowerowego typu pumptrack w Chotczy-Józefowie – 195 tys. zł;
  • budowa strefy aktywności skatepark w Lipsku– 280 tys. zł;
  • budowa boiska do piłki nożnej w Przedmieściu Bliższym– 107,1 tys. zł.

Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*