Polski Bon Turystyczny do końca marca
Polski Bon Turystyczny można wykorzystać do końca marca.

Polski Bon Turystyczny jest jednym z istotnych narzędzi wsparcia społecznego i gospodarczego, zarówno polskich rodzin, jak i przedsiębiorców z branży turystycznej. Stymulując popyt na krajową, w tym również lokalną i regionalną turystykę spopularyzował ideę poznawania własnego kraju, jego przyrody, zabytków i tradycji. Do końca listopada 2022 roku mieszkańcy województwa mazowieckiego zrealizowali płatności bonem na kwotę ponad 420 mln zł. Z programu można skorzystać do 31 marca 2023 r.

Do tej pory do przedsiębiorstw turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności Polskim Bonem Turystycznym trafiły już blisko 3 mld zł. A to jeszcze nie koniec, bo dzięki przyjętej we wrześniu tego roku nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym ze świadczenia można korzystać aż do końca marca 2023 r. Przedłużenie terminu obowiązywania programu jest dodatkowym wzmocnieniem ekonomicznym branży turystycznej, szczególnie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, których sytuacja ekonomiczna nie powróciła do okresu sprzed restrykcji obowiązujących w okresie stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii i którym konflikt w Ukrainie dodatkowo utrudnił odbudowę ruchu turystycznego. Nadal jest grupa osób, która nie skorzystała z przysługującego im świadczenia lub nie wykorzystała w całości przysługujących środków i właśnie teraz chętnie dofinansuje w ten sposób zimowy wypoczynek. Muszą jednak mieć przystępną informację, że w najbliższej okolicy mają dostępną ofertę atrakcji, wycieczek lub zimowisk, z których mogą skorzystać wspierając bonem wyjazdowy budżet.

– zaznacza Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Wprowadzony w 2020 roku program Polski Bon Turystyczny wspiera polskie rodziny i branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dzieci z niepełnosprawnościami zostało przyznane wszystkim uprawnionym do pobierania świadczenia „Rodzina 500 Plus”. Bon można zrealizować na terenie całego kraju, opłacając nim usługi hotelarskie. Można nim także zapłacić za imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Efekty działań programu są doskonale widoczne w województwie mazowieckim. Lista podmiotów uprawnionych do płatności Bonem Turystycznym wynosi 1371. Od początku funkcjonowania programu do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego funkcjonujących w województwie mazowieckim trafiło aż 280 009 154 zł.

W województwie mazowieckim Bon Turystyczny przysługuje 1 063 872 dzieciom. Do końca listopada 2022 r. mieszkańcy województwa mazowieckiego zrealizowali płatności bonem na kwotę 428 978 427 zł. Szacuje się, że mieszkańcy z województwa mazowieckiego mogą wykorzystać jeszcze 115 826 072 zł dostępnych w bonach.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej: https://bonturystyczny.polska.travel/

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.