Policjanci szukali osób zagrożonych wychłodzeniemCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Dzielnicowi z lipskiej Komendy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipsku po raz kolejny sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Policjanci sprawdzając pustostany czy ogródki działkowe monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

Z uwagi na niską temperaturę powietrza wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipsku dzielnicowi kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Akcja miała charakter pomocowy i jej celem była aktualizacja informacji o warunkach mieszkaniowych.

Funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu mundurowi ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schronisk lub do miejsc, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze, nieporadne życiowo i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze.

Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich oraz o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. Nie bójmy się reagować. Miejsca przebywania osób bezdomnych, można przekazać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Telefon: 47 70 28 200 – Oficer Dyżurny

Źródło: KPP Lipsko

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.