Policja przeciwko hejtowiKPP Lipsko
Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Lipscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krępie Kościelnej i Bąkowej. Funkcjonariusze omówili z uczniami temat nienawiści w Internecie. Słuchacze zadawali wiele pytań, na które mundurowi chętnie odpowiadali.

W tym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku odwiedzili uczniów szkół podstawowych. Słuchacze, podczas spotkania, dowiedzieli się, czym jest hejt, jak go unikać oraz co należy zrobić, kiedy staniemy się ofiarą hejtu. Tego typu zajęcia mają na celu uświadomienie młodzieży szkolnej, że nigdy w Internecie nie jesteśmy anonimowi oraz że za swoje nieodpowiednie zachowania w sieci możemy ponieść odpowiedzialność prawną.

Mundurowi przekazali także podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami: nieletni, małoletni, czyn karalny czy też demoralizacja oraz dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia takich czynów i jakimi środkami oddziaływania wychowawczego dysponuje sąd rodzinny.

Wszystko to miało na celu zwiększenie świadomości młodego pokolenia w kwestii zagrożeń internetowych i konsekwencji prawnych.

KPP Lipsko

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.