Pogrzeb druha MieczysławaCzas czytania: 3 min.

14 września strażacy OSP Lipsko, ZEiRP Koło Lipsko oraz przedstawiciele KP PSP w Lipsku uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu Śp. Mieczysława Sitka emerytowanego strażaka PSP, jednocześnie druha honorowego OSP w Jaworze Soleckim.

Mowa Prezesa Koła Emerytów pożarnictwa przy KP PSP w Lipsku Jana Cyrana:
„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą” słowa ks. Jana Twardowskiego, które zawierają refleksję pokory i szacunku do życia. Nauczmy się cieszyć tym, co każdy dzień przynosi a los nam potajemnie da to o co serce prosi.
Pogrążona w głębokim smutku rodzino, czcigodni księża, szanowni zebrani. Przypadł mi w udziale smutny obowiązek pożegnania naszego kolegi ŚP. Mieczysława. ŚP. Mieczysław urodził się 10 maja 1943 roku w Jaworze Soleckim. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w szkole podstawowej. Po jej ukończeniu pozostał w domu rodzinnym pomagając rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa. 17 października 1970 roku zawarł związek małżeński z Elżbietą Misztal. Doczekali się trójki dzieci. 11 maja 1977 roku rozpoczął służbę w Zawodowej Straży Pożarnej w Lipsku na stanowisku przodownika roty. 1978 roku ukończył kurs szeregowców otrzymując stopień starszego strażaka. Za swoją pracę był odznaczony i wyróżniony. W 1989 roku został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. W 1992 roku ŚP. Mieczysław odszedł na emeryturę ze stanowiska młodszego ratownika w JRG Lipsko. Był człowiekiem skromnym, koleżeńskim z poczuciem humoru, umuzykalnionym grając na akordeonie na różnych uroczystościach. W ostatnich latach Mietku zmagałeś się z ciężką chorobą, która uniemożliwiła Ci normalne funkcjonowanie. Nie mogłeś uczestniczyć w corocznych spotkaniach emerytów, które organizowaliśmy w świetlicy OSP w Krępie Kościelnej. Podczas twojego pobytu w szpitalu w Lipsku w grudniu 2022 roku kilka razy Cię odwiedziłem. Wspominaliśmy czasy pracy w Zawodowej Straży Pożarnej. Dopytywałeś się co słychać u kolegów. Wychodząc od Ciebie z sali zapowiadałeś mi żeby ich pozdrowić. Moja znajomość ze ŚP. Mieczysławem zaczęła się w roku 1979 kiedy to rozpocząłem służbę w KR PSP w Lipsku. Dziś Twoja dusza dołączy do Twoich kolegów, z którymi pracowałeś a którzy cię poprzedzili w odejściu do Domu Pana.
Pozwolę sobie przywołać ich dusze:
ŚP. Marian Majewski, ŚP. Kazimierz Prokop, ŚP. Kazimierz Kocjan, ŚP. Marian Bajkowski, ŚP. Aleksander Wróblewski, ŚP. Władysław Kowalski, ŚP. Henryk Niedziela, ŚP. Grzegorz Ciosek, ŚP. Zbigniew Gonciarz, ŚP. Tadeusz Mazurek, ŚP. Tadeusz Rybak, ŚP. Ryszard Wróbel, ŚP. Leszek Widerski, ŚP. Artur Maziarek.
Dzisiaj cię żegnamy
Żegnają Cię koledzy z orkiestry dętej którzy po raz ostatni Ci dziś zagrają. Żegnają Cię koleżanki i koledzy z Państwowej Straży Pożarnej na czele z komendantami tu obecnymi. Żegna Cię Twój kuzyn z Radomia bryg. pożarnictwa Krzysztof Sadowski z żoną i rodziną. Żegnają Cię druhny i druhowie z macierzystej OSP Jawor Solecki, OSP Krępa Kościelna oraz z jednostek OSP z terenu Gminy Sienno. Spoczywaj w pokoju. Cześć Twojej Pamięci.
Żonie, dzieciom, wnukom i rodzinie składam wyrazy głębokiego współczucia.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.