Planowane inwestycje w Gminie Chotcza na 2021 rok!Czas czytania: < 1 minutę

29 grudnia odbyła się sesja budżetowa Rady Gminy w Chotczy. Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2021 rok. Znalazło się w nim 665 tysięcy złotych na inwestycje.

W tegorocznym budżecie Gminy Chotcza, dochody wyniosą łącznie 11 milionów 714 tysięcy 943 złote. Wydatki zamknęły się natomiast w kwocie 11 milionów 571 tysięcy 743 złotych. Oznacza to, że gmina Chotcza posiada nadwyżkę w budżecie jako jeden z niewielu samorządów w naszym regionie. Pieniądze te przeznaczone zostaną na spłatę rat pożyczek z ubiegłych lat.

W tym roku, Gmina Chotcza przeznaczy na inwestycje 665 tysięcy złotych. Wyremontowana zostanie droga gminna w miejscowości Chotcza Dolna. Nowy blask zyska tam 600 metrów jezdni. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 tysięcy złotych. Przebudowy doczeka się również ulica w miejscowości Kolonia-Wola Solecka. Tam, za około 200 tysięcy złotych, nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku o długości 890 metrów. Wyremontowanych zostanie też 740 metrów jezdni w Tymienicy Nowej. Koszt to 150 tysięcy złotych. Wśród drobniejszych inwestycji drogowych znalazł się jeszcze remont 100 metrów drogi w Chotczy-Józefów za 20 tysięcy złotych, a także przebudowa 225 metrów jezdni w Karolowie za 50 tysięcy.

W tym roku cztery miejscowości doczekają się też placów zabaw. Mowa tu o miejscowościach Niemieryczów, Siekierka Stara, Tymienica Nowa i Zajączków. Każda z tych inwestycji to koszt 24 tysięcy złotych.

Źródło: Echo Dnia.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.