Pijany Lipszczanin z zakazem sądowym prowadzenia pojazdów zatrzymany w Ciepielowie
Nietrzeźwy z zakazem sądowym.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali lipscy policjanci. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 34-latek, który prowadził volkswagena. Mężczyzna podróżował swoim pojazdem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto lipszczanin naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W sobotę tuż przez południem w Ciepielowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego. Po chwili okazało się, że 34-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli ustalili również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.