Pijana terrorystka przypuściła atak na policjantówCzas czytania: < 1 minutę

45-letnia mieszkanka powiatu lipskiego usłyszała zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz znieważenie policjantów. 

W minioną sobotę (9.12) przed godziną 21 lipscy policjanci w miejscowości Krępa Kościelna podjęli próbę zatrzymania toyoty.

Kierująca nią kobieta pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych zaczęła uciekać.

W pewnym momencie kierująca straciła panowanie nad pojazdem i swoją jazdę zakończyła na ogrodzeniu jednej z posesji.

Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Oprócz niej w pojeździe znajdowali się dwaj mężczyźni.

Od wszystkich wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 45-letnia kierująca prowadziła toyotę, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Na domiar złego okazało się, że ma również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nietrzeźwa kobieta, mieszkanka pow. lipskiego w trakcie interwencji wobec policjantów była agresywna i ich znieważyła.Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które to przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego zagrożone jest natomiast karą do roku więzienia.

Odpowie również, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Lipsko

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

2 Komentarze

  1. W dzisiejszym dniu czyli 22 grudnia doszło do dziwnego zdarzenia w miejscowości Lipa Krępa został znaleziony mężczyzna nieprzytomny i w kałuży krwi, mieszkańcy szybko wezwali karetkę, okazało się że mężczyzna jest bardzo mocno pobity, mężczyzna trafił do szpitala w Lipsku C.D.N

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.