Pędzą na gazie po powiecie!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

W miniony weekend na terenie powiatu lipskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

Każdego dnia lipscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego prowadzą działania, które mają na celu eliminowanie z dróg pijanych kierowców. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”.

W piątek wieczorem na terenie gminy Sienno policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości u 63-latka wykazało, że miał 0,63 promila alkoholu w organizmie.

Następnego dnia w miejscowości Boży Dar mundurowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej kierujący hondą, który swoją jazdę zakończył na przydrożnym drzewie. Kierujący samochodem 55-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się również okazało, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niechlubnym rekordzistą miniowego weekendu wśród nietrzeźwych kierowców była kierująca toyotą, u której badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 39-letnia kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania.

Kierowcy, który zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu, odpowiedzą przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Dodatkowo 39-latka odpowie za jazdę pomimo braku uprawnień.

55-latek odpowie za jazdę pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Apelujemy jednak by NIE ZATRZYMYWAĆ nietrzeźwego kierowcy na własną rękę. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Należy brać pod uwagę to, że osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się agresywnie. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy należy zostawić Policji.

 

KPP LIPSKO

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.