Pawłowice – na rowerze, motorowerem. Weekend z alkoholemzdjęcie ilustracyjne
Czas czytania: < 1 minutę

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Nietrzeźwi kierujący, kierowanie pomimo braku uprawnień – działo się w Pawłowicach.

W piątek o godz. 23 w miejscowości Pawłowice, gmina Solec nad Wisłą policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego kierującego motorowerem będącego w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.

Ponadto kierujący nie posiadał kasku motocyklowego, uprawnień do kierowania oraz przewoził 17-letniego pasażera, który również był w stanie po użyciu alkoholu.

W sobotę w Pawłowicach mundurowi zatrzymali kierującego rowerem  40-letniego mieszkańca naszego powiatu. Kierujący jednośladem miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Za swoje postępowanie zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu sądowego grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i jazdy pod jego wpływem.

Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii na drodze.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112. 

 

KPP Lipsko

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

1 Komentarz

  1. Więcej kontroli, pijaków jeździ co niemiara ,szkoda że ludzie boją się zgłaszać bo zaraz się rozniesie kto doniósł…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.