Papież zachęca do mówienia sobie dobrych słówepiskopat.pl
Czas czytania: < 1 minutę

O tym, że trzeba słuchać Słowa, żeby uciszyć w sobie plotki i czczą gadaninę mówił Franciszek w rozważaniu przed południową modlitwą Regina Caeli. Nawiązując do uroczystości Ducha Świętego przytoczył fragment niedzielnej Ewangelii o tym, że Pocieszyciel powie nam „o wszystkim cokolwiek usłyszał”.

 

Papież podkreślił, że słowa między Ojcem i Synem wyrażają miłość, wdzięczność, zawierzenie, miłosierdzie. Pozwalają nam poznać piękną, jasną, konkretną i trwałą relację, jaką jest wieczna miłość Boga.

„Są to właśnie przemieniające słowa miłości, które Duch Święty w nas powtarza, i które dobrze nam czynią, gdy je słuchamy, gdyż powodują, że w naszym sercu rodzą się i wzrastają te same uczucia i te same intencje”

– mówił Papież wskazując, że ważne jest abyśmy na co dzień rozważali Słowo Boże i karmili się Ewangelią.

Franciszek nawiązał do słów włoskiego poety i kapłana, który odnosząc się do swojego nawrócenia, napisał w swoim dzienniku:

„To Słowo uciszyło moją gadaninę!”.

„Trzeba słuchać Słowa, żeby uciszyć plotki.

W ten sposób możemy robić w sobie miejsce na głos Ducha Świętego. A także podczas adoracji i na modlitwie, zwłaszcza tej prostej i cichej.

I wreszcie, mówiąc sobie wzajemnie dobre słowa, stając się jedni dla drugich echem słodkiego głosu Pocieszyciela”

– wskazał Franciszek zachęcając do bycia uległymi na głos Ducha Świętego.

Watykan   News

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.