Papież do młodych: nie dajcie się modom, lajkom i followersomscreen
Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Papieża odwiedzili dzisiaj uczniowie i nauczyciele z Collegio Rotondi, lombardzkiej szkoły świętującej 425 lat działalności. Franciszek wyraził radość ze spotkania, zwłaszcza w odniesieniu do młodych. To wy z waszymi twarzami pełnymi życia, z marzeniami, planami i pragnieniami, które nosicie w sercach, nadajecie sens i wartość tak staremu dziedzictwu waszej szkoły – podkreślał Papież.

 

Zachęcał on uczniów, aby szukali prawdy we wszystkim. Nie dajcie się uwarunkować chwilowym modom lub dominującemu myśleniu, „lajkom” lub „followersom” – przestrzegał, tłumacząc, że nie są to rzeczy najważniejsze, a poleganie na nich może odebrać nam wolność. Ojciec Święty zachęcał następnie, by nie bać się zmieniać swojego sposobu myślenia zawsze, gdy za tym przemawia rzeczywistość, a także by w rzeczach nieistotnych akceptować odmienne opinie.

Papież podkreślił, że warto potraktować naukę poważnie, przy czym zawsze należy zachowywać szerokie horyzonty. Dla pielęgnowania otwartości umysłu niezbędne jest życie w relacjach z innymi, dlatego Franciszek zachęcał by uczyć się w zespole – razem i w radosnej atmosferze. „Wiedza rośnie, gdy dzielimy się nią z innymi. Uczymy się, aby wzrastać, a wzrastanie oznacza wspólne dojrzewanie, dialog: dialog z Bogiem, z nauczycielami i innymi wychowawcami, z rodzicami, dialog między sobą, a także z tymi, którzy myślą inaczej, aby zawsze uczyć się nowych rzeczy i pozwolić każdemu dać z siebie wszystko” – zaznaczył Ojciec Święty.

Krzysztof Dudek SJ – Watykan

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2024-02/papiez-do-mlodych-nie-dajcie-sie-uwarunkowac-modom.html

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.