Oszustwo na maszynę rolnicząListen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

700 złotych stracił mieszkaniec powiatu lipskiego, który postanowił kupić maszynę rolniczą wystawioną na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych w internecie.  

W środę (23.08) do Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zgłosił się 29-letni mieszkaniec powiatu lipskiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu maszyny rolniczej. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży. Sprzedający zapewniał, że zainteresowanie maszyną jest duże i dlatego potrzebuje zaliczki, aby ją zarezerwować. 29-latek postanowił zaryzykować i na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto wpłacił zaliczkę w kwocie 700 złotych. Po zrobieniu przelewu urwał się kontakt ze sprzedającym.

Do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał maszyny rolniczej, ani też zwrotu zaliczki.

Pamiętajmy, że za atrakcyjną ceną towaru może kryć się próba oszustwa! Apelujemy o zachowanie ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających. Oferty sprzedaży towarów w zaniżonej cenie nieodpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość.

W żadnym wypadku nie należy wysyłać pieniędzy „z góry”.

Każdy sposób wywarcia na nas presji czasu, pośpiechu, szybkiego sfinalizowania transakcji powinien wzmóc naszą czujność.

Żródło: KPP w Lipsku

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.