Oszuści atakują seniorów w powiecieListen to this article
Czas czytania: 2 minut

Do seniorów dzwonią firmy call-center i zapraszają ich na spotkanie do hotelu. Ostatnio dzwoni firma Asmanta Call Center oraz Fundacja „Zdrowi Razem”, zapraszają na spotkania.

A na spotkaniach wszystko co możecie sobie wymarzyć. Materace uzdrawiające, lampy odmładzające, okulary przywracające wzrok. Oczywiście wszystko po taniości. Tylko kilkaset złoty miesięcznie!

Spotkania odbywają się w wielu miastach w Polsce, w tym także w powiecie Lipskim – sami byliśmy zapraszani do kilku ośrodków na terenie powiatu.

APEL do tych jednostek,  firm, instytucji – nie wynajmujcie miejsca oszustom! nic Wam się nie stanie jak nie zarobicie za wynajęcie tym razem!

Co się dzieje na takich spotkaniach?

Na miejscu dochodzi do SELEKCJI gości. Osoby młodsze i zorientowane do czego doszło są odsyłane do domu. Osoby starsze i schorowane (to najlepszy łup!) są zapraszane do oddzielnego pomieszczenia, gdzie z wykorzystaniem wielu technik manipulacji, wymuszeń, szantażu emocjonalnego i straszenia zmusza się ich do zakupu na raty abstrakcyjnie i nierynkowo drogich produktów.

Od razu na miejscu wymusza się na osobach starszych, niedowidzących, bardzo często też niepełnosprawnych – podpisanie umowy kupna i kredytu.

I tu jest problem. Okazuje się, że tą samą rzecz można kupić 10 razy taniej! okazuje się, że ta rzecz nie spełnia żadnych obietnic ze spotkania.

Ludzie! Przestańcie wierzyć oszustom!

W Opolu seniorka, która liczyła na bezpłatne badanie wzroku i okulary, nieświadomie zgodziła się na drogie zakupy.

Celem spotkania miało być nieodpłatne badanie wzroku. Uczestnicy mieli w prezencie otrzymać okulary korekcyjne.

Badanie” polegało na poświeceniu w oczy latarką, a czas oczekiwania na wyniki miał wynosić do półtorej godziny. Uczestnicy czekali, a organizatorzy w międzyczasie zapraszali ich do stolików, przy których prezentowano przedmioty, które mogli kupić w rzekomo atrakcyjnych cenach.

Gdy  klientka zaczęła dopytywać o wyniki badania i darmowe okulary, usłyszała, że wyniku dzisiaj nie będzie a darmowych okularów zabrakło, ale jest okazja skorzystać z atrakcyjnej oferty.

Zdezorientowana seniorka zgodziła się na zakup towarów wartych w sumie kilka tysięcy złotych.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.