Ostatnie pożegnanie Wiesława NiebrzydowskiegoCzas czytania: < 1 minutę

 Śp. Wiesław Niebrzydowski -członek honorowy OSP w Lipsku, jednocześnie emerytowany podoficer Państwowej Straży Pożarnej w stopniu ogniomistrza.

Przez wiele lat pełnił służbę w Zawodowej Straży Pożarnej w Lipsku, a następnie w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Lipsku, zajmując różne stanowiska służbowe.

W 1993 roku, odszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Jednak dopóki zdrowie mu pozwalało cały czas działał w Kole Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Lipsku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku.

Uczestniczył wielokrotnie w czasie obchodów jubileuszy powołania Zawodowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz 100.rocznicy utworzenia OSP w Lipsko m.in. w kompanii reprezentacyjnej w zabytkowych historycznych mundurach, pokazując jak strażacy dawniej gasili pożary oraz stali na straży porządku bezpieczeństwa pożarowego i obywatelskiego.

W czasie uroczystości pogrzebowej zmarłego pożegnał sztandar OSP Lipsko oraz rodzina, znajomi i koledzy strażacy OSP i PSP.

Zmarł w dniu 18 września br. w szpitalu powiatowym w Lipsku.

W kościele pw. Św. Trójcy w Lipsku, w dniu 7 października o godz. 6.30 odbędzie się msza św. w intencji zmarłego strażaka W. Niebrzydowskiego.

 

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.