Ostatnie pożegnanie ks. prał. Kazimierza SzaregoCzas czytania: 2 min.

24 sierpnia 2022 r. delegacja strażaków ziemi lipskiej uczestniczyła w ostatnim pożegnaniu ks. prałata Kazimierza Szarego. Pochodził z miejscowości Sławno, zmarł w niedzielę 21.08.2022 r. w Domu Księży Emerytów w Radomiu w wieku 88 lat.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Cerekwi (gm. Zakrzew, pow. radomski). Mszy pogrzebowej w kościele pw. Biskupa Męczennika Stanisława, przewodniczył arcybiskup Wacław Depo metropolita Częstochowski wraz z ks. biskupem ordynariuszem diecezji radomskiej Markiem Solarczykiem oraz bardzo dużą ilością księży z diecezji.

W czasie mszy św., Arcybiskup przypomniał wszystkie parafie, w których pełnił posługę zmarły ks. Kazimierz jako wikary m. in. w Siennie oraz jako proboszcz w Aleksandrowie Dużym, gdzie w latach 70. bardzo aktywnie współpracował z mieszkańcami gm. Sienno i Lipsko. Był przyjacielem młodzieży, wszystkich grup zawodowych oraz strażaków.

Po mszy św., zmarły kapłan został pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym w Cerekwi.

W ostatniej drodze ks. Kazimierzowi towarzyszyła także delegacja z pow. lipskiego: ks. Leszek Bielecki, strażacy z OSP Aleksandrów Duży, Długowola, Lipsko i Maruszowa na czele z komendantem powiatowym PSP w Lipsku st. bryg. Tomaszem Krzyczkowskim. Strażacy w imieniu mieszkańców ziemi lipskiej wraz z delegacją KGW z Aleksandrowa Dużego oddali honory składając wieńce i zapalili znicze oraz złożyli kondolencje rodzinie zmarłego wspaniałego kapłana z powołania, który wszędzie gdzie był, to poza udzielaniem sakramentów, służył pomocą i radą, pozostawiając swoje ślady i dobre imię.

Źródło: OSP Lipsko.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.