Olbrzymi sukces KGW „Tymienianki”!
Półfinał Festiwalu „Polska od Kuchni”.

 

22 maja 2022 roku w Płońsku odbył się półfinał Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Jest to niecodzienne wydarzenie, mające na celu szerzenie dziedzictwa kulinarnego, promowanie zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnację polskiej kultury i tradycji.

W eliminacjach wojewódzkich udział wzięło Koło Gospodyń Wiejskich „Tymienianki” z Tymienicy Starej. Koło reprezentowało Gminę Chotcza w konkursie kulinarnym. O godzinie 11:00 rozpoczęła się rywalizacja kulinarna KGW. Powagi dodawał fakt, że Przewodniczącym Komisji oceniającej był znany i lubiany – prowadzący program kulinarny w programie „Pytanie na śniadanie” Jakub Steuermark.

 

Jakub Steuermark po podejściu na stanowisko KGW „Tymienianki” był zafascynowany historią oraz pomysłowością Koła. Bardzo pozytywnie ocenił przygotowanie i zaangażowanie. Ponadto, dodał że jest to pierwszy raz, kiedy w konkursie kulinarnym drużyna wita go śpiewem. Wielokrotnie podkreślał, że bardzo rzadko jest spotykane, aby Panie grywały na instrumentach.

 

 

Przewodniczący Komisji otrzymał od KGW „Tymienianki” autorską książkę kulinarną Koła z Tyminiecy. Po przejrzeniu jej, poprosił o wpisanie się do niej członków Koła i dodał, że wykorzysta przepisy w programie kulinarnym.

Po zmaganiach, był czas na zabawę. Pełno stoisk, gdzie każde Koło oferowało dobra wyprodukowane przez siebie.

 

Po godzinie 17:00 przyszedł czas na wyniki. Jakub Steuermark i Mateusz Szymkowiak współtworzący program „Pytanie na śniadanie” odczytali:

Wyróżnienie w województwie mazowieckim w konkursie kulinarnym otrzymuje Koło Gospodyń Wiejskich „Tymienianki” z Tymienicy Starej.

Ponadto, KGW otrzymało trzecie miejsce w konkursie kulinarnym od publiczności.

 

 

Jest to olbrzymi sukces Koła uwzględniając fakt, że półfinał dotyczył całego województwa mazowieckiego.

Źródło: Urząd Gminy w Chotczy; Koło Gospodyń Wiejskich w Tymienicy Starej.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*