Ogłoszenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lipsku w sprawie wyznaczeń lekarzy weterynarii do czynności urzędowych na 2021 r.!

Materiał KKW Koalicja Obywatelska

Czas czytania: 4 min.
Listen to this article

W oparciu o art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r., poz. 1557, z póżn. zm.) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku informuje, iż z przyczyn finansowych i organizacyjnych w 2021 r. nie będzie w stanie wykonać ustawowych zadań Inspekcji Weterynaryjnej.

Materiał KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni

W związku z powyższym mając na uwadze zbliżający się termin podpisania umów na wykonanie czynności zleconych w 2021 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku zwraca się z prośbą o zgłaszanie gotowości do podjęcia współpracy przez lekarzy weterynarii.

Zgodnie z art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r., poz. 1557, z póżn. zm.) oraz §2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 kwietnia 2004 r. w sprawie zakresu czynności wykonywanych przez osoby niebędące pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej oraz kwalifikacji tych osób (Dz. U. Nr 89 poz. 860, z póżn. zm.) Powiatowy Lekarz Weterynarii może wyznaczyć na czas określony od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. :

  1. lekarzy weterynarii niebędących pracownikami Inspekcji do wykonywania na terenie powiatu Lipsko:
    • szczepień ochronnych lub badań rozpoznawczych – minimalnie 6 osób,
    • sprawowania nadzoru nad miejscami gromadzenia, skupu lub sprzedaży zwierząt, targowiskami oraz wystawami, pokazami lub konkursami zwierząt – maksymalnie 1 osoba,
    • badania zwierząt umieszczanych na rynku, przeznaczonych do wywozu oraz wystawiania świadectw zdrowia – minimalnie 12 osób,
    • sprawowania nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych, w tym badania przedubojowego i poubojowego, oceny mięsa i nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt w trakcie uboju – minimalnie 8 osoby,
    • sprawowania nadzoru nad rozbiorem, przetwórstwem lub przechowywaniem mięsa i wystawiania wymaganych świadectw zdrowia – minimalnie 4 osoby,
    • pobierania próbek do badań – minimalnie 5 osób,
    • badania laboratoryjnego mięsa na obecność włośni – minimalnie 4 osób,
    • badania mięsa zwierząt łownych- minimalnie 8 osoby,
    • sprawowania nadzoru nad punktami odbioru mleka, jego przetwórstwem oraz przechowywaniem produktów mleczarskich- minimalnie 2 osoba,
    • prowadzenia kontroli urzędowych w ramach zwalczania chorób zakaźnych zwierząt- minimalnie 12 osób.
  1. Osoby niebędące lekarzami weterynarii do wykonywania na terenie powiatu Lipsko do:
    • Czynności pomocniczych przy wykonywaniu przez lekarza weterynarii:

a)      Badań klinicznych zwierząt;

b)      Ochronnych szczepień i badań rozpoznawczych;

c)       Pobierania próbek do badań;

– 4 osoby

    •  Czynności pomocniczych przy badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa, obejmujące:

a)      Sprawdzenie, podczas badania przedubojowego, czy zwierzęta nie są zmęczone lub nadmiernie pobudzone oraz nie wykazują objawów choroby,

b)      Pomiar temperatury wewnętrznej ciała zwierząt,

c)       Rutynowe badanie poubojowe tusz i narządów, bez wydawania oceny mięsa,

d)      Pobieranie próbek do badań w kierunku obecności włośni,

e)      Znakowanie mięsa;

– 1 osoba

    • Czynności pomocniczych mające na celu poskramianie świń wykonywane w ramach programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń, ustanowionego na podstawie art. 57 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (j.t.: Dz.U.2018.1967) – 4 osoby.

Wyznaczenie następuje z urzędu na podstawie decyzji administracyjnej po przeprowadzeniu przez PLW postępowania.

Zgłoszenie osoby ubiegającej się o wyznaczenie nie jest równoznaczne z wszczęciem postępowania administracyjnego, które to postępowanie będzie się toczyło z urzędu tylko i wyłącznie względem osób, których zgłoszenie zostało pozytywnie zweryfikowane i zakwalifikowane do wyznaczenia.

Dodatkowo lekarze weterynarii ubiegający się o wyznaczenie do: sprawowania nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych, w tym badania przedubojowego i poubojowego, oceny mięsa i nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt w trakcie uboju oraz sprawowania nadzoru nad rozbiorem, przetwórstwem lub przechowywaniem mięsa i wystawiania wymaganych świadectw zdrowia, muszą z wynikiem pozytywnym zdać test, o którym mowa w rozdziale I zał. II do rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2019/624 z dnia 8 lutego 2019 r. dotyczącego szczególnych przepisów w dziedzinie przeprowadzania kontroli urzędowych dotyczących produkcji mięsa oraz obszarów produkcyjnych i obszarów przejściowych w odniesieniu do żywych małży zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/625.

Termin, miejsce i czas planowanego testu będą podane w oddzielnym ogłoszeniu, a osoby podlegające testowi zostaną o nim poinformowane telefonicznie. Nieobecność bądź negatywny wynik testu będą równoznaczne z wykreśleniem z listy kandydatów ubiegających się o wyznaczenie do czynności urzędowych.

Osoby zainteresowane powinny w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2020 r. dostarczyć do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lipsku, ul. Iłżecka 2  druk „Zgłoszenie wstępnej gotowości do podjęcia czynności o których mowa w art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej “(załącznik nr 1) wraz z wymaganymi dokumentami.

Złożone zgłoszenia zostaną rozpatrzone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lipsku  do dnia 7 grudnia 2020 r.

Załącznik nr 1 do instrukcji w sprawie wyznaczania lekarzy weterynarii do wykonywania czynności urzędowych

Oświadczenie ZUS 2021

Źródło: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lipsku.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.