Oddział przygotowania wojskowego w soleckiej szkole średniej!

Czas czytania: 2 min.

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą zostało objęte programem szkolenia pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach tworzenia „Oddziałów Przygotowania Wojskowego”.

Oznacza to, że solecka szkoła średnia jest jedną ze 150 szkół średnich w całej Polsce, które w klasach liceum ogólnokształcącego prowadzą szkolenie przygotowawcze dające możliwość skutecznego ubiegania się o przyjęcie do formacji wojska polskiego po jego ukończeniu.

Warto zaznaczyć, że w regionie radomskim takich szkół jest tylko 5. Jest to wielkie wyróżnienie dla placówki, na które zasłużyli wieloletnią pracą i zdobytym w ten sposób doświadczeniem, które przełożyło się zakwalifikowanie nas do tego zacnego grona. Uczniowie zakwalifikowani do tych oddziałów realizować będą normalny program liceum ogólnokształcącego poszerzony o przedmiot „Przysposobienie wojskowe” wymiarze 230 godzin w ciągu czterech lat nauki w liceum, co da im możliwość dalszego rozwoju zawodowego w formacjach wojska polskiego.

Solecka szkoła dysponuje także doskonałą bazą dydaktyczną i wyposażeniem, które pozwoliło ubiegać się o zakwalifikowanie do tego elitarnego grona szkół średnich w Polsce. W chwili obecnej prowadzone są prace projektowe i kosztorysowe w celu zbudowania profesjonalnej strzelnicy dla uczniów – prawdopodobnie będzie ona gotowa jesienią tego roku.

Źródło: Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.