Odbył się Rajd Rowerowy Sienno – Janów [FOTOGALERIA]!
Sobota – 4 września – na terenie gm. Sienno upłynęła w atmosferze zdrowia i aktywności na świeżym powietrzu zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

W sobotę 4 września odbył się rajd rowerowy na trasie Sienno-Janów, z wykorzystaniem wyznaczonych przez Krzemienny Szlak tras rowerowych.

O 10:00 w Rynku stawili się wszyscy sympatycy dwóch kółek i w asyście policji pod kierownictwem Wójta Gminy Sienno Mariusza Strąka wyruszyli w kierunku Janowa przez Nowa Wieś, Ludwików, Gozdawę do Janowa. W Janowie na placu remizo-świetlicy na uczestników rajdu czekał regenerujący poczęstunek, a dla dzieci i młodzieży gry i zabawy, animacje oraz konkursy i inne atrakcje.Nie zabrakło quizów tematycznych o zdrowym żywieniu i jego znaczeniu w życiu każdego, nauki rozróżniania wśród najmłodszych żywności śmieciowej od tej wartościowej i odżywczej, warzyw, owoców.

Najmłodsi, ale nie tylko, uczyli się zasad i znaczenia właściwej segregacji odpadów z wykorzystaniem kosza na poszczególne frakcje.Jako, że organizatorem była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie, nie zabrakło również atrakcji iście strażackich, jak pokaz samochodu bojowego i jego wyposażenia, zabaw z wykorzystaniem wężów fi 52, prądownic i rozdzielni, hełmów, butów specjalnych i wielu innych ciekawych elementów strażackiego wyposażenia jednostki. Dzieci ale i dorośli mogli nauczyć się właściwych zasad postępowania w przypadku pożaru, zastosowania i wykorzystania gaśnic śniegowych i podręcznych gaśnic samochodowych.

Nie małą gratką dla uczestników okazał się również przyjazd zabytkowego samochodu wojskowego wraz z oryginalnym zabytkowym wyposażeniem.Uczestnicy rajdu z radością korzystali z przygotowanych przez OSP w Janowie atrakcji i miło spędzili sobotnie przed i popołudnie.

Dziękujemy za pomoc Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennie oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury za przygotowanie animacji dla dzieci, zagadek i konkursów. I patrząc na zadowolone twarze dzieci, to nie był ostatni rajd na terenie gminy Sienno.

Źródło: Urząd Gminy w Siennie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*