Odbędą się u nas ekologiczne pikniki edukacyjne?
10,5 mln zł na ekologiczne pikniki edukacyjne w województwie mazowieckim.

1 lutego br. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której zainaugurowany został nowy program dotacyjny pod nazwą „Ekologiczny piknik rodzinny”. Program skierowany jest do wszystkich samorządów z województwa mazowieckiego. Na jego cel przeznaczono 10,5 mln zł. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Kamila Mokrzycka, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie.

Utworzenie programu „Ekologiczny piknik rodzinny” ma na celu wspierania lokalnych inicjatyw, które polegają na budowaniu postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska, a także pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego. Program skierowany jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego. Beneficjentami będą szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, artystyczne i placówki oświatowo-wychowawcze z terenu województwa mazowieckiego, które prowadzone są przez JST.

Każda z gmin oraz powiatów jeśli złoży poprawny wniosek i zaplanuje ekologiczny piknik rodzinny w jednej z prowadzonych przez siebie szkół, otrzyma z Funduszu dofinansowanie. Fundusz na te wydarzenie pokryje do 100 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, do 30 000,00 zł. Całkowity budżet programu wynosi 10,5 mln zł.

Więcej informacji na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie https://wfosigw.pl/

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.