Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierowcyCzas czytania: < 1 minutę

Właściwa reakcja uczestników ruchu doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Kobieta wsiadła za kierownicę volvo, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Świadomi zagrożenia świadkowie zdarzenia szybko zareagowali, powiadamiając Policję i udaremniając dalszą jazdę nietrzeźwej kobiecie.

W  niedzielne popołudnie dyżurny z lipskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Solec nad Wisłą w rejonie skrzyżowania o ruchu okrężnym, na drodze wojewódzkiej nr 747, uczestnicy ruchu drogowego ujęli prawdopodobnie nietrzeźwą kierującą.

Kobieta została ujęta po tym, jak chciała wjechać w barierki oddzielające pasy ruchu.

Na miejsce bezzwłocznie udał się patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który potwierdził przypuszczenia świadków.

Okazało się, że za kierownicą Volvo znajdowała się 60-latka z powiatu opolskiego, która w swoim organizmie miała 1,9 promila alkoholu.

Teraz sprawą nieodpowiedzialnej kierującej zajmie się sąd. Grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz  wysoka grzywna.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.