Ruszyły prace przy obwodnicy Lipska! Mapa, przebieglipsko.eu
Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Najważniejsza inwestycji drogowa w Gminie Lipsko w ostatnich latach.

Obwodnica Lipska, po zbudowaniu i oddaniu do ruchu, wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 79. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Lipsku.

Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się z Warszawy. Będzie stanowić również uzupełnienie dla nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747.

Szanowni Państwo, miło nam przekazać informację, że długo wyczekiwane prace przy budowie obwodnicy Lipska nareszcie rozpoczęto

– czytamy na stronie lipsko.eu

Wieloletnie starania Burmistrza Miasta i Gminy Lipsko Jacka Wielorańskiego  przyniosły efekt i ten palący Lipsko problem zostanie rozwiązany.

Bez wątpienia jest to najważniejsza inwestycji drogowa w Gminie Lipsko w ostatnich latach.

Pierwsze prace rozpoczęły się w południowej części obwodnicy tj. na wysokości skrzyżowania z nowym śladem drogi wojewódzkiej 747 prowadzącym w kierunku Solca nad Wisłą. W tym miejscu powstanie rondo łączące zbieg dróg wojewódzkich i drogi krajowej 79. Nowa, licząca prawie 6,5 kilometra trasa wyprowadzi ciężki ruch z centrum Lipska.

Podpisana umowa ma wartość prawie 110 mln zł. Wybrany wykonawca – Budimex – ma ją wykonać w ciągu 35 miesięcy. Pierwsze 12 miesięcy to czas na złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Po tym okresie do czasy realizacji nie będą wliczane okresy zimowe.
Budowa realizowana jest w ramach rządowego programu 100 obwodnic.

Trasa o długości 6,4 km będzie poprowadzona w układzie północ-południe, po zachodniej stronie Lipska. Początek obwodnicy planowany jest około 350 m na północ od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 754, a koniec około 500 m od nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 747.

 

 

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
6 Komentarzy

  1. Hura hura od lat 90-tych mówiono o obwodnicy potrzebne było 30 lat żeby to zrealizować tylko w Polsce tak może być!!!!

  2. No to już nie będzie potrzebny nowy kierunkowskaz w lewo na Iłżeckiej żeby tiry nie jechały na Jelonek. Brawo władze, 50 lat to za mało na prosty drogowskaz. Dobrze że stamtąd wyemigrowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.