Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego otwarta!GDDKiA_Kielce
Czas czytania: < 1 minutę

Jednojezdniowa trasa omijająca miasto jest już porządkowana przez drogowców. 11 kwietnia nowym odcinkiem tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego przejechały pierwsze samochody.

 

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego to część drogi krajowej nr 9. To droga jednojezdniowa o długości około 2,7 km. Kierowcy mają już do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Nowym odcinkiem DK 9, obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego, podróżujemy płynnie i bezpiecznie bez zatrzymywania się na skrzyżowaniach czy światłach. Ruch lokalny obsługują wybudowane drogi dojazdowe

– informuje GDDKiA w Kielcach.

W ramach budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego powstały różne obiekty inżynierskie w na DK9, w tym: mosty drogowe nad rzeką, wiadukt drogowy nad drogą powiatową oraz trzy mosty na drogach dojazdowych.

W ciągu DK9 wybudowane zostały dwa mosty i wiadukt nad drogą powiatową, kolejne trzy obiekty powstały na drogach dojazdowych. Przebudowana została łącznica węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755.

Także od ubiegłego roku kierowcy korzystają w oparciu o tymczasową organizację ruchu z ronda na ul. Opatowskiej. Nowe rondo stanowić będzie bezkolizyjne włączenie wybudowanej obwodnicy do istniejącego odcinka DK9.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.