,,O prawdziwym bogactwie świadczy to, ile ktoś może dać innym…” – podziękowania dla Państwa Holzapfel!Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

Dzisiejsza sesja Rady Gminy Solec nad Wisłą była okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę dla Państwa Heidi i Wilhelma Holzapfel.

Państwo Holzapfel od lat wspierają i współorganizują Festiwal Muzyki Klasycznej w Solcu na Wisłą, imprezy podczas której w Zespole Klasztornym OO. Reformatów koncertują muzycy z całego świata, przyciągającej do Solca koneserów muzyki z odległych zakątków Polski.

Na co dzień mieszkają w Niemczech, ale od 1995 roku każde lato spędzają w Solcu nad Wisłą. Działalność Heidi i Wilhelma to nie tylko festiwal, ale również praca edukacyjna na rzecz poprawy stosunków pomiędzy narodem polskim i niemieckim, okazją do tego są m.in. seminaria organizowane dla studentów z Polski i Niemiec pod hasłem ,,Kto pozna swego sąsiada wyzbywa się uprzedzeń”.

W 2002 roku, Państwo Holzapfel zostali odznaczeni w konsulacie w Hamburgu Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczny festiwal nie mógł się odbyć, ale już dziś zapraszamy na jubileuszowy XV festiwal w roku 2021.

Wójt Marek Szymczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Szczerba w imieniu całej społeczności skierowali gorące słowa podziękowania za dotychczasową współpracę, która w ogromny sposób wpływa na promocję gminy. Heidi i Wilhelm w dniu dzisiejszym przekazali dla UG Solec nad Wisłą grafiki artysty, malarza rodem z Solca nad Wisłą Czesława Waszki. Prace będą stałą ekspozycją w Gminnym Ośrodku Kultury.


Źródło: Urząd Gminy w Solcu nad Wisłą.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.