Nowy standard telewizji naziemnej – poznikały kanały
W poniedziałek 27 czerwca br. w regionie mazowieckim nastąpiła zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji.

Większość mieszkańców powiatu straciła kanały m.in. Polsatu i TVN.

Jeśli macie w miarę nowe telewizory to wystarczy przeskanować/wyszukać kanały na nowo.

Jeśli nie, poniżej informacja:

W ramach przełączenia sygnału do standardu DVB-T2/HEVC zmieniają się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu – wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.

Rządowe dofinansowanie do zakupu telewizora lub dekodera przysługuje osobom, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego. Obywatel składający wniosek o przyznanie świadczenia składa również oświadczenie1 o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwia mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa domowego tej osoby.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajduje się na stronie:

 Informacje można także uzyskać:

  1. za pośrednictwem specjalnej infolinii, dzwoniąc pod numer 42 253 54 30,
  2. e-mailem, pisząc na skrzynkę kontaktową: cyfrowaTV@coi.gov.pl .

Źródło: Urząd Gminy w Siennie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*