Nowy samochód przybył do OSP PawłowiceCzas czytania: < 1 minutę

Nowy samochod pożarniczy dla OSP KSRG Pawłowice.

17 stycznia tego roku podpisano umowę z Województwem Mazowieckim na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w Pawłowicach.

Całkowita wartość zadania to ponad 1,6 miliona złotych. Gmina wygospodarowała na zakup prawie 250 tysięcy złotych.

Trzy miesiące później, w kwietniu, umowę ze strony gminy na zakup samochodu podpisali Marek Szymczyk i Ewa Sikorska.

I stało się.

Wczoraj nowoczesny wóz trafił do jednostki OSP KSRG Pawłowice.

 

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

32 Komentarze

 1. Dobrze, że umowa była podpisana, więc Pawłowice mają co świętować. W innym wypadku obecna ekipa powiedziałaby, że “piniendzy nie ma…i nie będzie”. Może inna imprezka byłaby w zamian, może w Sadkowicach. Tam ten wóz pasował by do garażu. Ale poczekajmy, oni też dostaną.

 2. Pierwsza druhna jest bardzo dumna z druhów OSP Sadkowice- tyle inicjatyw o ostatnim czasie… i zawody wygrane. Na stronie gminy żadnej wzmianki o samochodzie strażackim dla Pawłowic, tylko inny sukces bo psy znalazły właściciela i przestroga by nie zabierać zwierząt z lasu. Poczekajmy na kolejny… może jakaś imprezka, konkurs, herbatka. Jednak Marek Szymczyk to był dobry gospodarz.

 3. No dobrze, ale czy taki wóz dojechałby do zalewu na dołach? Należy sprawdzić linię brzegową, czy nikt nie kopie bez papierów.

   • Coś w tym jest. Od wiosny doszło do pożarów nieużytków w Sadkowicach i Kalinówku, a także pożar drzwi budynku gospodarczego. Dziwne, wcześniej tylu pożarów w tej miejscowości nie było. Dobrze że OSP szybko gasi.

 4. A co do Sadkowic to z tego co mi wiadomo to tam druhów jest dużo i zawsze na wyjazd gotowi . Czas pokaże może i oni kiedyś dostaną

  • np dzisiaj wyjazd osp sadkowice do zwisających gałęzi nad drogą gminną – a gdzie zarządca tej drogi???? statystyki łatwo robić.

    • Ktoś zgłosił, zapewne poważne zagrożenie i nie mogło poczekać do 7.00 kiedy zaczyna pracę UMiG i pracownicy odpowiedzialni za drogi mogli to usunąć w ramach swoich obowiązków.

  • Poprzedni nie wybudował to i ten nie wybuduje. Zajmijcie się innymi wsiami i co się na nich wyprawia

   • Droga Pani, nie tylko poszczególne miejscowości. Cała nasza gmina to jedno wielkie pośmiewisko. Proszę realnie na to spojrzeć. Czy jedna zabawka więcej dla dorosłych chłopców zastąpi zdrowy rozsądek, wybuduje Pani kanalizację, polepszy w służbie zdrowia, lub usunie dziki wysypiska śmieci? Odpowiedź prosta. Nie! Mijają kolejne stracone lata, a my wszyscy mamy tematy zastępcze i łapiemy się za słowa. Dajemy się kupić za puste obietnice i lokalną imprezę przed wyborami. Przynajmniej młodzi ludzie mają trochę oleju w głowie i wyjeżdżają z “tej dziury”. My wszyscy skończmy bić niepotrzebnie pianę.

 5. Dobre, ale w sumie to mają cały dwór. […] Robią audyt za 50 tysi, jakby księgowość nie mogła podać im potrzebnych danych, a komisja rewizyjna wyciągnąć wnioski(no tu musieliby przeanalizować fakty i liczby, a to może sprawiać określone trudności). Mamy jeszcze 21 sołectw, ludzi i ich problemy. W sobotę przerwa w dostawie wody, niedziela to samo od rana. Takimi problemami należy się zajmować.Gdzie są radni co obiecali w Solcu Paryż Północy. Cisza. Będzie głośno na kolejnych zabawach. W Solcu, Kłudziu i tak po kolei. W końcu to promocja gminy!

 6. Inwestycja zupełnie nie współmierna do potrzeb. 5 strażaków na krzyż tej remizie a dostają narzędzie za ponad 1,5 dużej bańki. Tak jak ktoś pisał powyżej, każdy kto ma nieco szerszy horyzont, uciekł czym prędzej tam gdzie ma możliwość rozwoju. Kto będzie obsługiwał ten sprzęt? Kiełbasa wyborcza i tyle, co poprzedni […]zrobił dla gminy aby przyciągnąć jakikolwiek biznes? Może i nasza gmina to zadupie ale w porównaniu do dalekiej ściany wschodniej albo głębokiego podkarpacia to i tak centrum. Nasza gmina to w większości nie zmodernizowane drobne rolnictwo i drobne usługi. Jesteśmy w UE od 20 lat a jedyne co “włodarze” naszej gminy czy powiatu potrafią zrobić nową elewację albo wyciąć drzewa i posadzić kwiaty. Niestety Pani Wójt nie przynosi nowych nadzieji, bo tytuł naukowy w obecnych czasach nie wiele znaczy, a na tym buduje swoją siłę. Niestety debata ukazała […]to kobieta pod pancerzem tytułu doktora to jest, ona naszej gminy nie wyciągnie z zapaści. Ale za to kontynuuje imprezy gdzie okoliczne chłopstwo może się nachlać i pobić, niedzielnego popołudnia w rytm disco polo. Doprawdy żenująca impreza, która w zamyśle miała jednoczyć społeczność a ściąga najwiekszą patologię. Ciężko tam ujrzeć kogoś bardziej rozgarniętego.

  • Sprytnq […]z tej pani. Krytyka że nic nie robi tylko imprezy i zabawy…prosze bardzo pojechala do Radomia pykneła sobie fotke z kierownikiem delegatury. Rozmawiala o imprezach na wsi dla duzych i malych. PANI DR NIE KUPUJEMY TEGO !!!

   • W Rzeczniowie umowa na zagospodarowanie na kilka milionów, w pozostalych gminach inwesycje a w Solcu rozmowa z kierownikiem delegatury o imprezach. Jaki pan taki kram.

 7. Trafne spostrzeżenia. Samochód drogi-fakt.A co dzisiaj tanie??? Osobowe samochody bardzo drogie a co dopiero specjalistyczny pojazd.Była możliwość to się ubiegał i przyznano. Nie ubiegać się też źle, bo nic nie robi. Pragnęliśmy zmian to mamy, może dr będzie lepszy od wf. Czas pokaże, na razie pani zbiera żniwo poprzednika. Ciekawe jaki plon zbierze po swoich zasiewach. Pierwsze plony miały być po 30 dniach??? – rehabilitacja,ale cisza. Może na dniach Solca obwieści adres przychodni.

 8. Gmina Solec od dawna potrzebowała świeżej krwi, po latach nadzieją miał być lokalny Kazimierz Górski. Niestety okazało się że mimo metryki wcale nie jest o wiele bardziej nowoczesny od swojego poprzednika, to samo tylko w nieco nowocześniejszym opakowaniu niestety mental ten sam. Jego współpracownicy to w sporej większości również spadek mentalny PRL, także jak w tej gminie może/mogło być dobrze? Czy nowa Pani wójt okaże się punktem zwrotnym w nowoczesnej historii gminy? Czas pokaże… Nie można oceniać jej obecnych dokonań bo tylko głupiec po kilku tygodniach, mógłby ją oceniać. Można ją jedynie oceniać jako człowieka, z kampanii oraz debaty. Tutaj subiektywnym zdaniem nie było już tak kolorowo, stawianie na piedestale dorobku naukowego jako niepodważalnej kompetencji do sprawowania z sukcesem mandatu burmistrza to oznaka w mojej ocenie zbyt dużej pychy i trochę za mało. I ten kluczowy program ośrodek rehabilitacji… To jest krok w stronę nowoczesności? Rozwoju gminy? To jest powód dla którego młodzi i kompetentni mieszkańcy mają zostać na terenie gminy? Bo będą mieli fizjoterapeutę ? Jeśli to cały plan na najbliższe lata to miej Panie w opiece mieszkańców bo lepiej nie będzie 😉 Piszę ten komentarz gdzieś z dużego miasta w Polsce, gdzie wygodnie mieszkam na stałe, ale trochę żal że niema perspektyw aby wrócić do swojego miejsca na ziemi. Szkoda że musimy wybierać pomiędzy […].

  • szanowny Panie Zasmucony,zanim Pan wróci do Solca to też będzie Pan potrzebował rehabilitacji 😒

   • Drogi mieszkańcu,
    Czy ja podważyłem w jakkolwiek słuszność powstania ośrodka?
    Czy wskazałem ubogość wizji rozwoju, poprzez treść sztandarowej obietnicy?
    Z pewnością punkt rehabilitacji jest potrzebny, patrząc przez pryzmat średniej wieku mieszkańców gminy. Ale równie dobrze możemy powiedzieć że jest potrzebny punkt pomocy psychologicznej dla dzieci i dorosłych, bo takowa opieka na terenie gminy nie istnieje a patrząc na przeróżne badania to istotne zagadnienie w obecnych czasach.

 9. W ślad za Sienkiewiczem, zadajmy pytanie: Dokąd idziesz Panie/Gmino?. Do tej pory doktor powinna przedstawić choćby w zarysie jakiś plan naprawczy gminy, strategiczne gałęzie rozwoju, ich finansowanie,i miejsca w gminie które będą napędzać lokalną gospodarkę. Ale nie mrzonki na papierze, czy mądrości z internetu. Tego oczekujemy od Radnych i Burmistrza. Realnego rozwoju, a nie fotek na Fejsa i wymuszonego uśmiechu. Ale do tego potrzeba skupić wokół siebie mądrych ludzi, a są tacy. Należy przetrzeć szlaki i wykorzystać ich potencjał. Choćby i były burmistrz. Nie można było wspólnie pracować dla dobra ogółu? Widać nie. Tych ludzi przedtem opluto i przedstawiono jako zło konieczne. A przez to nie angażują się w sprawy społeczne i raczej nie będą. Wybrano panią burmistrz z doktoratem, niech pokaże jaką moc ma tytuł. Wątpię czy otworzy wszystkie drzwi i to na różnych poziomach. I jakoś krzykacze i jej obozu cicho siedzą. Impet stracili, czy pomysłów realnych pomysłów brak?

  • Dokladnie tak, ludzie dali się nabrać bo uslyszeli to co chcieli uslyszeć.Chcecie rehabilitacji?…proszę bardzo bedzie rehabilitacji, zaraz po wyborach otworzę, chcecie melioracj? zrobię itd, itd…A teraz, wójt gminy Rzeczniów podpisuje umowę z Wojewodą na remonty dróg za kilka milionów zlotych a pani burmistrz Solca…spotyka się z jakimś kierownikiem i w radosnym nastroju rozmawia o potrzebie organizacji wydarzeń artystycznch w małych miejscowosciach.Ale zdjęcie conajmniej jak z Parlamentu Europejskiego w Brukseli.A krzykacze poszumieli, poszumieli i przestali. Za chwile przyjdą i upomną się o swoje, bo jak nie to będą szumieć w inną stronę😉

 10. Słuszne spostrzeżenia w tej dyskusji. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia i dochodzi do nich to, że mogli dokonać innych i trafnych wyborów a nie dokonali. Zwyczajnie postawili nie na tego konia. Jak mówi przysłowie: I […], kiedy wrogów kupa.

 11. Manipulacja ludźmi i ich społecznym myśleniem, to jak podsyłanie wisienki na torcie. Tylko tortu brak. Tylko co w obecnej sytuacji zrobią Radni? Zostali wybrani przez swoje społeczności, a teraz nie słychać o hasłach przedwyborczych. Co będą czekać na pomysły p. Burmistrz, tak jak za poprzedniej kadencji? A może ich ubezwłasnowolniono? Nie słyszeliśmy o żadnej inicjatywie z ich strony.

  • Rownież jestem zawiedziony radnymi i radną mojej miejscowości. Mieli slużyć dla dobra mieszkańców i gminy niezależnie od tego kto zostanie burmistrzem. a tu taka niespodzianka. jeśli nie pasuje ci władza -zrezygnuj. ale kasa musi się zgadzać…

   • Panie! Pan to już miał swoje pięć minut. Dziarsko udzielał się przed i w trakcie wyborów. Większość pamięta pański błysk intelektu i cięte pióro. Co z tego zostało? Merytoryczne to nic. Przyczaił się pan na trochę, ale widać to za mało. Czas przystąpić do Pańskiego stołu i dzielić się tortem. Tylko radzę małą łyżeczką, bo można się zachłysnąć. A chętnych wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.