Nowe informacje ws. wypadku w Olechowie
10 sierpnia br. w miejscowości Olechów (gm. Sienno) doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Citroen Berlingo wraz z przyczepką samochodową z przydrożnym drzewem.

Pojazdem łącznie podróżowały trzy osoby (mężczyźni w wieku 25 – kierowca, 25 – pasażer i 35 – pasażer), które z uwagi na mocno zmiażdżoną konstrukcję pojazdu zostały w nim uwięzione. Zostali poważni ranni. Po jedną z nich przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Natomiast pozostali, zabrani zostali karetkami do szpitala. Wszyscy to mieszkańcy powiatu radomskiego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływy prądu w pojeździe, wykonaniu dostępu do poszkodowanych, ewakuacji z miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lipsku, OSP Sienno, JRG z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego i Śmigłowiec LPR Ratownik 5 Kielce, który wylądował na jezdni nieopodal miejsca zdarzenia i zabrał jednego poszkodowanego.

Źródło: KP PSP w Lipsku.


Wypadek! Osoby poszkodowane zakleszczone w pojeździe!
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*