Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie lipskim!
Kolejne 7 inwestycji w powiecie lipskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 696 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa strefy aktywności skatepark w Lipsku czy remont strażnicy OSP Chotcza – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski(klub KO), wspólnie z samorządami lokalnymi budujemy Mazowsze.

Programy wsparcia to ogromny wkład w rozwój regionu. Nasze dofinansowania pomagają realizować inwestycje, na które w budżetach gmin zabrakło już pieniędzy. To obiekty sportowe, remonty strażnic, tworzenie miejsc rekreacji czy ochrona powietrza. Dzięki temu powstają miejsca, których oczekują mieszkańcy regionu.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie lipskim wsparcie w wysokości ponad 582 tys. otrzymają 3 inwestycje.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie lipskim:

– budowa rekreacyjnego obiektu małej architektury – toru rowerowego typu 'pumptrack’ w Chotczy– Józefów – 195 tys. zł;

– budowa strefy aktywności skatepark w Lipsku – 280 tys. zł;

– budowa boiska do piłki nożnej w Przedmieściu Bliższym – 107 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazły się wśród nich także 4 strażnice z powiatu lipskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył 114 tys. zł.

Po szczegółowej analizie wszystkich złożonych wniosków zdecydowaliśmy o przeznaczeniu na ten cel w sumie ponad 6,5 mln zł i dofinansowaniu aż 240 inwestycji. Część strażnic to budynki, które użytkowane są od lat. Dzięki tym środkom gminy będą mogły m.in. wymienić okna, instalacje elektryczne, wyremontować posadzki, pomalować ściany, a także przeprowadzić inne niezbędne prace modernizacyjne.

– podkreśla Leszek Przybytniak, radny województwa mazowieckiego (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie lipskim:

– remont strażnicy OSP Chotcza, gmina Chotcza – 24 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Kochanówka, gmina Sienno – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Grabowiec, gmina Rzeczniów – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Boiska, miasto i gmina Solec nad Wisłą – 30 tys. zł.

Artykuł promocyjny.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*