Nowa karetka dla lipskiego szpitala
Środki z Unii Europejskiej to realne wsparcie. Dzięki realizowanemu przez samorząd województwa mazowieckiego covidowemu projektowi unijnemu zakupiony został specjalistyczny sprzęt oraz w sumie 91 karetek, które trafiły do mazowieckich szpitali. Jutro marszałek Adam Struzik przekaże jeden z ambulansów szpitalowi w Lipsku.

Serdecznie zapraszamy na przekazanie karetki 2 grudnia (piątek) 2022 r., godz. 13:30 do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, ul. J. Śniadeckiego 2.

Przekazywana przez władze Mazowsza karetka to ambulans typu C marki Ford Transit o wartości blisko 580 tys. zł. Wyposażona jest m.in. w nosze z transporterem, defibrylator transportowy, krzesełko kardiologiczne, respirator transportowy, ssak, pompę infuzyjną, deski – ortopedyczną i pediatryczną oraz nosze podbierakowe. Dzięki unijnemu projektowi covidowemu realizowanemu przez samorząd województwa mazowieckiego do tej pory sfinansowano zakup 91 karetek.

To nie jedyne wsparcie, jakie trafiło do lipskiego szpitala. W ramach projektu unijnego samorządu województwa mazowieckiego placówka otrzymała także aparaturę medyczną, w tym m.in. aparat do terapii nerkozastępczej, respirator specjalistyczny stacjonarny, aparat do znieczulenia, pompę infuzyjną, aparat USG, tomograf komputerowy, mobilny aparat RTG, aparaty do wentylacji wysokoprzepływowej, centralę do monitorowania, defibrylatory, kardiomonitory czy mobilny respirator specjalistyczny, a także środki ochrony osobistej. Łączna wartość przekazanego szpitalowi wsparcia to ponad 4,8 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.