Nietrzeźwi kierujący w powiecie lipskim!Czas czytania: 2 min.

W minionym tygodniu lipscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu lipskiego kilku nietrzeźwych kierujących.

Podczas minionego tygodnia na drogach powiatu lipskiego – również dzięki zgłoszeniom od mieszkańców – policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych kierujących zagrażających bezpieczeństwu w ruchu:

  • 59-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował samochodem osobowym nie dopuszczonym do ruchu; badanie wykazało, że kierujący jest w stanie nietrzeźwości – 1,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
  • 30-latek kierował samochodem osobowym pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd; w związku z podejrzeniem, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badania na obecność takich środków.
  • 48-latek kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości; badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym przez kierującego powietrzu znajduje się 1 promil alkoholu.
  • 62-latek kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości; badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym przez kierującego powietrzu znajduje się 1,1 promila alkoholu.
  • 53-latek kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości; badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym przez kierującego powietrzu znajduje się 1,3 promila alkoholu.
  • 53-latek kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości; badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym przez kierującego powietrzu znajduje się 1,7 promila alkoholu.
  • 49-latek kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości; badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym przez kierującego powietrzu znajduje się 2,3 promila alkoholu.

Apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Zgłaszającym Policja dziękuje za wkład w poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.