Jak informuje Radio Plus Radom, strategiczna inwestycja drogowa w południowej części województwa mazowieckiego Iłża-Lipsko jest zagrożona.
Samorząd Województwa Mazowieckiego wnioskował na ten cel 500 mln złotych, lecz zadanie nie znalazło się w Programie Inwestycji Strategicznych.
Inwestycji drogowej trudno szukać w aktualizacji planu postępowań o udzielenie zamówień na rok 2021. Co więcej, jak zauważa Radio Plus Radom, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie umieścił tego odcinka w programie przetargów na 2021 rok. Radio dodaje, że w ubiegłym roku były zapewnienia, że środki na ten cel są zarezerwowane w budżecie województwa mazowieckiego, w sumie 300 mln złotych.
Marszałek Adam Struzik zwrócił uwagę, że województwo mazowieckie jest największym i najludniejszym w Polsce.
Jestem rozczarowany. Widać wyraźnie, że województwa, w których zarządy są kreowane przez obecną opozycję wobec władzy rządowej zostały potraktowane znacznie gorzej niż województwa tzw. rządowe. Ten podział jest wyraźny. Najmniejsze wsparcie otrzymały nieprawomyślne województwa. Uważam, że tak dalej nie powinno być w naszym kraju, że wsparcie zależy wyłącznie od względów politycznych.
– dodał Adam Struzik.
Wicemarszałek Rafał Rajkowski dodał, że rozbudowa drogi wojewódzkiej 747 to ogromne przedsięwzięcie, które jest kluczowe dla rozwoju południowej części regionu, ale także dla mieszkańców sąsiedniego województwa lubelskiego.
Inwestycja dotycząca rozbudowy drogi wojewódzkiej 747 to ogromne przedsięwzięcie, które jest kluczowe dla rozwoju południowej części regionu, ale także dla mieszkańców sąsiedniego województwa lubelskiego. Do tej pory wszelkie prace na tej drodze realizowaliśmy w ramach środków własnych oraz Regionalnego Programu Operacyjnego. Teraz liczyliśmy na pomoc państwa, ale jak widać bezskutecznie.
– mówił Rafał Rajkowski.
Radio Plus Radom przypomina, że inwestycja na drodze 747 realizowana miała być od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 w Iłży do skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w Lipsku. Projekt dotyczy budowy po nowym śladzie blisko 30-kilometrowego odcinka drogi wraz z drogami serwisowymi, wiaduktem i dwoma mostami. Nowo powstała droga miała połączyć dwie drogi krajowe, a także 16 skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi. Dla inwestycji uzyskano już decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
Źródło: Radio Plus Radom.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis